Doktora Sorun Sizi Dinliyoruz

Sağlıkla Yaş Alalım

‘Sağlıkla Yaş Alalım’ projesinin amacı; bireylerin sağlıklarını korumak, geliştirmek, sağlıkla yaş almalarına yardımcı olmak ve hastalıklarıyla ilgili hem tıbbi,hem de sağlık bilgilerini geliştirecek eğitim desteği vermektir. Proje; bireylerin yaşının getirdiği sağlık sorunları, fonksiyon kayıpları ve yalnızlık duygusunun yarattığı duygusal durum bozukluğunu hafifletip kaliteli bir yaşam sürmelerini hedeflemekte ve 2 günlük bir süreyi kapsamaktadır.

1. gün verilen eğitimlerdeki konular şunlardır: -Kronik Hastalıklarla ilgili bilgilendirme ve bu hastalıklarda düzenli ilaç kullanımı (Dr.Deniz Özkan) -Beslenmede dikkat edilecek hususlar (Dr.İlhan Makinacı) -Ev Kazalarından Korunma ve İlkyardım (Hem.Ayten Kuzucu) -Diş Protez Bakımı (Diş Hek.S.Gürcan Oktayoğlu) -Yaş Almaya Uyum Sağlama (Psik. Serpil Tanki) -Menapozda Üriner İnkontinans (İdrar kaçırma) (Jin.Op.Dr.N.Gül Yavuzer)

2. gün verilen uygulamalı eğitimde : Evde kullandıkları tansiyon aletleri, şeker ölçüm cihazlarını getiren katılımcılar doğru tansiyon ve şeker ölçmeyi öğrenmekte ve bu arada aletlerinin kontrolü de yapılmış olmaktadır. Eğitime katılmak isteyenler Polikliniğin telefonlarından (0216 5651344 ve 0216 5652594) kayıt yaptırabilmekte,15 günde bir düzenlenen eğitimlerden yararlanabilmekte, proje hakkında bilgi alabilmektedirler.

Geri Dön